"Я люблю Україну, а найбільше в ній - с. Пологи!"

Село Пологи розташоване на правому березі річки Конки, в північній частині  району в 2 кілометрах від районного центру. Село займає площу 605 га. Населення с. Пологи складає 3137 чол. Через село проходить автотраса Запоріжжя – Донецьк.

Ще в давнину територія, що займає село являла собою степ (Дике поле). Ось у цей в необжитий степ і прибули перші поселенці про яких повідомляють архівні дані.

  «Заселення відноситься до 1795 року. За проханням уряду сімейні і осідлі із Переяславського повіту створили слободу з тією ж назвою, що і на  батьківщині, тільки з додатком «Нові» Пологи. Поселенці були із Київського намісництва, Переяславського повіту, із сіл Янечок, Дергунів і Чоботок – «вообще Пологами именуемые». Завели сільську поліцію, селянську збірну хату і на початку 1798 року звернулися з проханням, щоб побудували церкву в Нових Пологах. - Із книги: «Материалы для историко-статистического описания Екатеринославской епархии. Церкви и приходы прошедшего ХVIII века» (издание 1880 год, г. Екатеринослав) 

На початку ХХ ст. була відкрита початкова, а потім - церковнопарафіяльна школа.

Ставлення до церковної школи стало змінюватися на рубежі 1870-1880-х років, в період суспільних потрясінь. 1884 року видано «Правила про церковнопарафіяльні школи», за якими створювалися однокласні (2-річні) та двокласні (4-річні, а з початку XX ст. 3 — річні) церковнопарафіяльні школи. В однокласних вивчали закон Божий, церковний спів, лист, арифметику, читання. У двокласних школах крім цього вивчалася історія.

Навчання здійснювали священики, диякони і дячки, а також вчителі і вчительки, які закінчили переважно церковно-учительські школи та єпархіальні училища

 

В 1895 році була заснована школа на кошти опікуна Г.С. Лагермана. Першим педагогом була вчителька Галкіна Г.

В 1913 році в Пологах було 2 заводи: скляний і цегляний та 5 шкіл. (відомості з «Справочник – Екатеринославской епархии»  1914 год).

У 30-ті у селищі діяло дві семирічні та три початкові школи, в яких працювало 48 педагогів та навчались 820 учнів. З 1931 року почало діяти ремісниче училище (в подальшому СПТУ — 13), в якому готували кадри для роботи на залізниці


 

 


В довоєнний період в селі існували 10-річна і чотири  початкових школи


 



В перші дні жовтня 1941 в село ввірвались німецькі танки. Село було окуповане. В школі знаходилися полоненні, яким допомагали місцеві жителі одягом та їжею. В 1943 році 10-річка була зруйнована і спалена німецькими окупантами. Лише по закінченню війни  корпус школи було відновлено.

В 60-80 роки вчителям школи поталанило попрацювати під керівництвом чуйної людини - Бібліка І.З. Він щедро ділився своїм досвідом із учителями

На території колгоспу виросли:  сільський клуб, приміщення правління колгоспу, а в 1961 році центральний корпус восьмирічної школи № 7. 

Школа містилася в двох корпусах, а в окремому корпусі шкільної їдальні була розміщена шкільна бібліотека, де всього лише на кількох стелажах містилася змішана художня та навчальна література.

З вересня 1981 року по 1997 рік очолювала творчій, дружній колектив педагогів – Комашко Тамара Вадимівна.  Вона впроваджувала в життя шкільні реформи, вирішувала кадрові питання, організовувала роботу з дітьми шести річками, підвищувала ефективність навчально-виховного процесу.

 

В 1989 році Пологівський райвиконком прийняв рішення про реорганізацію неповної 8-річної школи № 7   в Пологівську ЗОШ І – ІІІ ст. № 5.

Для забезпечення повноцінного навчального процесу було побудовано нову двоповерхову споруду, яка  у 1990 році була введена в експлуатацію. Загальна площа всіх приміщень становить 6282.9 м2.

 

Проектна потужність закладу: 489 учнів.

 

 

З вересня 1997 року педагогічний колектив очолив Самойлов Володимир Олексійович. За його ініціативи у Пологівській ЗОШ І - ІІІ ст. № 5 було відкрито клас хореографії та шкільний музей історії села.

26 серпня 2011 року відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про дошкільну освіту”, розглянувши подання відділу освіти Пологівської райдержадміністрації, на основі рішень загальних зборів Пологівської та Кінськороздорівської територіальних громад, керуючись ст. 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Пологівська районна рада Запорізької області вирішила: змінити назву Пологівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Пологівської районної ради Запорізької області на: комунальна установа «Пологівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» Пологівської районної ради Запорізької області.

 

На базі нашого навчального закладу було сформовано дошкільний підрозділ. В шкільну родину влились дошкільнята старшого та молодшого дошкільного віку. Штатне наповнення кожної групи – 20 дітей.

       Для відкриття дошкільних груп і забезпечення належного їх функціонування завдяки допомозі Пологівської сільської ради було переобладнано приміщення навчального закладу, закуплено меблі, включаючи ліжка та постільну білизну, переобладнано туалети для малюків.

Навчальний заклад має облаштовані згідно вимог кабінети для проведення занять з усіх  предметів варіативної складової навчальних програм, в тому числі, 2 комп’ютерні класи. Підвальне приміщення використовується як тир для проведення занять з курсу «Захист Вітчизни» та як укриття. Також є спортивний зал площею 272 м2, в якому є нестандартне обладнання для тренувань команди рятувальників, бібліотека, спортивний майданчик, актовий зал на 350 місць , їдальня на 90 місць, водогін та кабінет хореогафії.


З 2010 по 2015 н.р керівництво навчальним закладом очолює Капітонов Павло Вікторович.За фахом вчитель фізичної культури та "Захисту Вітчизни"; вчитель-методист, нагороджений нагрудним знако "Відмінник освіти України".  За період керування навчальним закладом Капітоновим Павлом Вікторовичем як дбайливим господарем,   було організовано:

·   Забезпечення водопостачанням дошкільного підрозділу.

·   Заміна  водозапірної арматури в медичному кабінеті

·   Ремонт шкільних туалетів

·    Заміна вікон

·    Ремонт даху. 

 

·     У 2015 році було проведено капітальний ремонт системи опалення.

У виховній роботі з учнями велику увагу приділяв боротьбі зі шкідливими звичками. Закликав дітей вести здоровий спосіб життя та займатися спортом. Першим кроком було встановлення тенісних столів в коридорах школи для активного відпочинку учнів на перервах. З жовтня 2015 року був призначений на посаду начальника відділу освіти молоді та спорту Пологівської райдержадміністрації.


З 13 жовтня 2016 року керівником навчального закладу призначено Горулька Сергія Сергійовича. У 2003 році закінчив Мелітопольський державний  педагогічний університет і отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Педагогіка і методика середньої освіти. Географія та історія". За результатами атестації у 2016 році підтвердив кваліфікаційну категорію "Спеціаліст вищої категорії" та отримав педагогічне звання "старший учитель".


27 липня 2018 року Пологівською районною радою було розглянуте питання про зміну назви комунальної установи, в зв’язку з припиненням функціонування дошкільного підрозділу на базі КУ «Пологівський НВК», А саме:

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» з метою приведення установчих документів у відповідності до законодавства, Пологівська районна рада вирішила змінити назву комунальної установи «Пологівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» Пологівської районної ради Запорізької області на: комунальна установа «Пологівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5»  Пологівської районної ради Запорізької області


         У грудні 2020 року відбулося віднесення комунальної установи «Пологівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5»  Пологівської районної ради Запорізької області до Пологівської об'єднаної територіальної громади, в зв'язку з чим відбулася зміна назви закладу освіти: назву "Комунальна установа «Пологівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5»  Пологівської районної ради Запорізької області" змінено на "Комунальна установа «Пологівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5»  Пологівської міської радиПологівського району Запорізької області" (Рішення Пологівської міської ради від 24.12.2020 № 83


Керуючись законами України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", "Про місцеве самоврядування" за рішенням Пологівської міської ради від 23.09.2021 року № 1501 комунальну установу "Пологівський заклад загальної середньої освіти І - ІІІ ступенів № 5" Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області перейменовано і назву викладено у такій редакції: комунальна установа "Пологівський ліцей № 5" Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області.